»Vprašanje ni več, ali bomo imeli dovolj cepiv, v Evropi imamo na voljo veliko cepiv.«
»To trdi komisija in v tem trenutku poskuša to doseči. Ocenjujem, da bomo imeli v nekaj mesecih, pravzaprav tednih, v Evropi razmeroma dovolj cepiv, zadostne količine.«
»Tako v ZDA kot v EU-ju je cepivo odobreno za uporabo. Nosi sicer tako imenovano 'emergency use' v ZDA, v Evropi pa pogojno dovoljenje za uporabo, kar vseeno pomeni, da sta obe agenciji ocenili, da sta dovolj varni in tudi dovolj učinkoviti, samo zavezali sta proizvajalca, da nadaljuje s spremljanjem cepljenih še nadaljnji dve leti.«
»Dogovor bo resno pomagal Evropi, da okrepi sposobnosti neodvisne proizvodnje cepiv.«
»Do zdaj nismo imeli razloga, da bi ustavili izvoz cepiva.«
»Zavedamo se, kako je ranljiva država pri cepljenju, če je odvisna samo od enega cepiva. Treba je imeti na voljo več cepiv. Za prihodnje leto se že pogovarjamo, da bi imeli zadosten nabor cepiv, vse države pa si želijo, da bi imele štiri vrste cepiva.«
»Težko je zagovarjati, da je med cepivi razlika, če jih glavni regulatorni organ, ki deluje v Evropi, pravzaprav ni našel.«
»S tem cepivom cepimo v Franciji in Evropi in bomo to počeli še naprej, ker nam bo pomagalo končati krizo. Vendar za prihodnja naročila, predvsem kot odgovor na nove različica virusa, opažamo, da so druga cepiva učinkovitejša, kar je signal evropskega pragmatizma. To pozdravljam.«
»Regija ima posebno vlogo za Evropo in v Evropi.«
»EU mora vedeti, kaj se proizvaja, kaj zapušča Evropo, in če zapušča Evropo, ali temu sledi pošteno razdeljevanje.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju